KRIZOVKA.jpg
KŘÍŽOVKA.jpg

reklamní horní box


 
New%20Docum11-00.jpg
New%20Docu1001-00.jpg
New%20Docu100.jpg
Soutěž.png

❗ FELIX HOLZMANN JAKO LUŠTITEL KŘÍŽOVEK

❗ POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY NÁVŠTĚVNÍKŮ

ODESLAT SMS ZDARMA 
logo.gif
Untitled0001-00.jpg
Untitled0001-00.jpg
New Document0001-00.jpg
logo_v2.png
bez názvu.jpg
New%20Document0001-00.jpg

ON-LINE LUŠTĚNÍ SUDOKU, PIŠKVORKY➡

ON-LINE LUŠTĚNÍ SUDOKU - CO JE SUDOKU
SUDOKU ON-LINE
 http://sudokuonline.cz/  SUDOKU ON-LINE
 http://sudokuweb.cz/online-hra-sudoku/  SUDOKU ON-LINE
 http://www.soduko-online.com/  SUDOKU ON-LINE
 SUDOKU ON-LINE
 SUDOKU ON-LINE
 https://www.sudoku-klub.cz/  SUDOKU ON-LINE
 http://www.sudokuliga.cz/  SUDOKU ON-LINE
 http://sudokuzdarma.cz/  SUDOKU ON-LINE
 
 
 http://www.sudoku.com/  SUDOKU ON-         LINE  v angličtině
 http://www.sudoku.name/index-en.php  SUDOKU ON-LINE
 http://www.sudoku-hra.cz/  RŮZNÉ DRUHY                
 SUDOKU ON-LINE
   
http://sudokuonline.cz/info/solver.html ŘEŠITEL SUDOKU
https://sudokuzdarma.cz/reseni-sudoku/ ŘEŠITEL SUDOKU
 PIŠKVORKY ON-LINE  
 https://episkvorky.cz/  ZAHRAJTE SI  PIŠKVORKY (S  POČÍTAČEM)
 http://www.eweb.cz/piskvorky/  ZAHRAJTE SI  POŠKVORKY
https://testi.cz/hry/piskvorky/ ZAHRAJTE SI PIŠKVORKY S POČÍTAČEM

 

VYLUŠTI SI SUDOKU!
OBTÍŽNOST:       LEHKÁ                                                STŘEDNÍ                                                   TĚŽŠÍ
NÁVOD NA LUŠTĚNÍ:              
  How am I doing?     -    OVĚŘENÍ SPRÁVNOSTI VLOŽENÉHO ČÍSLA 

Everything is OK, 44 to go! - správně - pokračujte v luštění!                 Mistakes highlighted in red! - nesprávně - zkuste znovu!
Co je hra Sudoku?

Sudoku je populární logická hra, hlavolam. Název vznikl z japonského "Súdži wa dokušin ni kagiru," ale její původ není japonský. Hra byla známa v osmdesátých letech 20.století pod názvem "Number Place" ("Umísti číslice") v americkém magazínu o hlavolamech. V Japonsku se tato číselná křížovka rychle stala populární - možná také proto, že v Japonštině klasické slovní křížovky prakticky nelze tvořit. V roce 2004 přinesl SuDoku do Anglie Wayne Gould a od té doby začali doceňovat její krásu a zdánlivou jednoduchost lidé ze západní civilizace. V současná době ji dávají jako přílohu přední deníky po celém světě. V Česku sudoku vyšlo poprvé v Lidových novinách, poté se přidala řada dalších, včetně Deníku a MF Dnes.
Hru vymyslel Howard Garns v roce 1979 a publikoval ji pod názvem Number Place. Své velké obliby se dočkala v Japonsku, kde jí dali název sudoku.

V čem spočívá princip hry Sudoku?

Je zadána tabulku o devíti sloupcích a devíti řádcích s několika doplněnými jednocifernými číslicemi.

Hra Sudoku

Co je cílem ve hře Sudoku?

Vaším cílem je pokud možno v co nejkratším čase doplnit tabulku Sudoku o zbývající číslice 1 až 9 tak, aby se žádná číslice v žádném sloupci, řádku, a ani jednom z devíti čtverců o hraně 3 čtverečky neopakovala.To znamená, že v každém řádku, sloupci, a tučně ohraničeném čtverci musí být právě číslice 1-9 (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9).

Obtížnost hry Sudoku

Na první pohled se zdá řešení lehké, ale opak je pravdou. Obtížnost hry Sudoku není dána pouze počtem skrytých políček, ale jejich vzájemnými vazbami, které mohou být velmi složité. Těžká sudoku mohou průměrně zkušenému luštiteli zabrat kolem 15 – 60 minut.


Počet předem zadaných políček
 
Aby měla hra sudoku jen jedno řešení, musí mít zadaných minimálně 17 čísel. Sudoku s 16 zadanými čísly nejsou známy. Ovšem to, že hlavolam má předem zadáno pouze 17 čísel neznamená, že musí být těžší než některé s více předem zadanými čísly. 


Pravidla hry Sudoku

Dovolené pomůcky jsou papír, tužka a připravené mozkové závity. Při hře Jste odkázáni pouze na vlastní logické myšlení. Je zakázáno v průběhou luštění konzultovat řešení s jinou osobou.

Kdo může hrát Sudoku?

Věk, pohlaví ani náboženské vyznání není omezující. Jediná opravdová podmínka je mít železnou vůli, trpělivost a také mozkové závity připravené na pořádnou zátěž. Zkrátka hrát může každý, kdo chce a má chuť.

Kolik je sudoku her celkem?

Z definice hry sudoku vyplývá, že existuje pouze omezené množství zadání sudoku hlavolamů: V ohraničeném poli 9*9 je pouze omezené množství variant zadání. Pokud "validnost" sudoku nebudeme omezovat minimálním počtem nevyplněných políček, lze konstatovat, že existuje přesně 6 670 903 752 021 072 936 960 zadání Sudoku. Pro normálního člověka to znamená, že může luštit celý rok a nemusí se bát, že v jentak nebude mít co k hraní. Ovšem pro matematiky můžeme toto ohromné číslo trochu vysvětlit:6,67*1021 tj. 6,67 triliard.


Informace o hře Sudoku

Hráčská asociace logických her a sudoku, organizující Grand prix v sudoku, Mistrovství ČR v sudoku. Český zástupce ve World puzzle federation.

Wikipedia, článek o Sudoku, který průběžně aktualizují sami návštěvníci.

Fed-sudoku.eu, stránka slovenských fandů sudoku obsahuje například sudoku dne, archiv, návody.

SudokuCup nabízí denní ligu v sudoku pro všechny úrovně luštitelů. Také organizuje mezinárodní turnaj v sudoku, kde si stáhnete zadání z internetu, ale pak luštíte na papíře.

Grand Prix v sudoku organizované světovou hádankářskou organizací (WPF). Během roku se organizuje 7 turnajů, kterých se můžete zúčastnit online a bojovat s těmi nejlepšími na světě.


Jana Tylová (* 1974) je historicky první mistryní světa v luštění sudoku. Pochází z Ústí nad Labem a momentálně bydlí v Mostu, kde pracuje jako ekonomka. K soutěžím v řešení logických rébusů se podle svých slov dostala v roce 2001. V roce 2012 se vdala, dnes ji ve výsledkových tabulkách můžete najít pod jménem Jana Vodičková. Mistrovství světa 2006 v sudoku se konalo ve dnech 10. – 11. března v italském městě Lucca za účasti 85 reprezentantů z 22 zemí. Tylová v roce 2006 vyhrála také první titul mistra České republiky v sudoku a svoje prvenství obhájila i v lednu 2007. V roce 2008 byla členkou českého týmu, který si z mistrovství světa v indickém městě Goa přivezl zlaté medaile.


Reklama
1.png
3.jpg
4.jpg
8.png
2.jpg
7.png
10.jpg
11.png
20.png
22.jpg
16.jpg
18.jpg
1-bez názvu-001.jpg
14.jpg
13.png
20190402112202_00001.jpg
19.png
00000006.jpg
17.jpg
12.jpg
9.jpg
15.jpg

PŘIHLASTE SE NA NEWSLETTER - NOVINKY NA WWW.KRIZOVKA.OSOBA.CZ

Jaroslav Vaněček, Jana Vaněčková– tvorba křížovek a dalšího luštění IČO: 06961339 tel.:   775 435 737– e-mail: krizovka@osoba.cz  © copyright  2021

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one